JANDARMA TEŞKİLÂTIMIZIN 177. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.

1 yıl önce
241 kez görüntülendi

ÜLKEMİZİN EN KÖKLÜ VE GÖZBEBEĞİ KURUMLARINDAN BİRİ OLAN JANDARMA TEŞKİLATI’MIZIN 177. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ YİNE BÜYÜK BİR ONUR VE GURURLA KUTLUYORUZ.
14 HAZİRAN 1839 YILINDA ASAKİR-İ ZAPTİYE NİZAMNAMESİ’NİN KABULÜ JANDARMA TEŞKİLATI’MIZIN KURULUŞ YILI OLARAK KABUL EDİLMEKTEDİR. O GÜNDEN BUGÜNE KENDİNİ SÜREKLİ YENİLEYEN JANDARMA TEŞKİLATI’MIZ; CAN VE MAL GÜVENLİĞİMİZİN, HUZURUMUZUN, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN, BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜN TEMİNATI; KAMU DÜZENİNİN KORUYUCUSU VE KOLLAYICISI OLMA ÖZELLİKLERİYLE, ÜLKEMİZİN CAN DAMARLARINDAN BİRİDİR. TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ’MİZİN DİĞER UNSURLARI GİBİ, HER ZAMAN MİLLETİMİZİN YANINDA OLAN JANDARMA TEŞKİLATI, KÖKLÜ GEÇMİŞİNDEN GELEN YÜKSEK ŞUUR VE RUHLA, SUÇ VE SUÇLUYA KARŞI GÖSTERDİĞİ ÜSTÜN BAŞARININ YANI SIRA, SOSYO-KÜLTÜREL HİZMETLERİYLE DE HALKIMIZ VE DEVLETİMİZ ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ YAPMAKTADIR. BU ÖZELLİKLERİYLE, MİLLETİMİZİN DE EN GÜVENDİĞİ KURUMLARDAN BİRİ OLAN JANDARMA TEŞKİLATI’MIZ, MİLLETİMİZDEN ALDIĞI BU GÜÇLE, GÜCÜNÜ ARTIRARAK MUHAFAZA EDECEK VE SONSUZA DEK ÜLKEMİZİN HİZMETİNDE OLACAKTIR.
BU DUYGU VE DÜŞÜNCELERLE, BİR ÇOĞUMUZUN MENSUBU OLMAKTAN ONUR VE GURUR DUYDUĞU JANDARMA TEŞKİLATI’MIZIN 177. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR, JANDARMA TEŞKİLATI’MIZIN TÜM PERSONELİNE AİLELERİYLE BİRLİKTE HUZURLU VE MUTLU BİR YAŞAM VE BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM. BAŞTA CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU ULU ÖNDER ATATÜRK OLMAK ÜZERE, TÜM ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ DE RAHMETLE ANIYOR, ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.
MEHMET REMZİ ARAYIT
GÜNYÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık